Наскоро: Пилешка мортадела

Наскоро: Пилешка мортадела

Со голема возбуда ви најавуваме дека во наредниот период ќе го претставиме нашиот најнов производ – Пилешка Мортадела! Како пионери во индустријата на производите од процесирано месо, непрекинато работиме на креирање на иновативни и вкусни опции. Пилешка Мортадела ќе биде совршеното разубавување на класичната омилена закуска. Подгответе се за вкусно гастрономско искуство какво сè уште…

Новo: Колбас од иситнето месо

Новo: Колбас од иситнето месо

Ги повикуваме сите ентузијасти за храна и љубители на месо! Возбудени сме што можеме да го објавиме лансирањето на нашето најново кулинарско ремек-дело: Колбаси со иситнето месо. Новите колбаси се симфонија од врвни парчиња месо, стручно измешани со ароми и зачини, со фина структура и хармоничен баланс на вкусови. Изработени со страст и експертиза, нашите…

Ново: Пилешки паризер со зеленчук

Ново: Пилешки паризер со зеленчук

Подгответе се да ја доживеете совршената хармонија на вкусното пилешко месо и свежиот зеленчук со нашето ново извонредно достигнување: Пилешки паризер со зеленчук. Ова кулинарско ремек-дело го комбинира богатството на нежното пилешко месо и свежината на рачно набраниот градинарски зеленчук, обезбедувајќи комбинација од вкусови што нема да ве остават рамнодушни. Пилешкиот паризер со зеленчук нуди…